Робота ВВУСВА з молоддю
 

Проект відкриття та функціонування страйкбольного тренінгового центру

для спортивного та військово-патріотичного виховання

школярів та молоді  

м. Володимир-Волинського.

 

 

Страйкбол – це вид хобі і одночасно потужний інструмент військово-патріотичного та спортивного виховання молоді, підготовка підростаючого покоління до служби у армії або силових структурах країни. На англійській мові страйкбол звучить як – airsoft (айрсофт).

 

Страйкбол – часто плутають із пейнтболом, вважаючи, що тут теж стріляють фарбою із «космічних» маркерів. Насправді страйкбол це майже повна імітація бойових аналогів зброї, майже із точними масо-габаритними характеристиками. «Зброя» в страйкболі називається АЕГ (айрсофт електро ган).

 

Страйкбол – це не стрільба фарбою на максимальну відстань 25-30 метрів! Це стрільба ШЕСТИ міліметровими пластиковими кульками на середні відстані від 40 до 70 метрів. Є взірці які стріляють кульками на відстань і до 100 метрів!

 

Страйкбол – використовують в тренувальних процесах різноманітні силові структури не лише в Україні: (Національна гвардія (із 2014р.), морська піхота (із 2012р.), Служба безпеки України (із 2012р.) та інші), але й у зарубіжних країнах: США, Португалія, Швеція, Китай, Іспанія, Японія, Росія тощо.

 

Страйкбол – це гра на чесність - при потраплянні кульки в будь яку частину тіла, гравець повинен голосно оголосити себе вбитим, одягнути білу пов’язку на голову, і прослідувати в "мертвяк" - місце, де збираються умовно вбиті до наступної битви.

 

Страйкбол – це ігри по мотивах різних військових конфліктів сучасності які тривають від кількох годин до 2-3 діб! Щороку Федерація страйкболу України за сприяння Міністерства Оборони України проводить щорічне відкриття страйкбольного  сезону на Яворівському полігоні, що на Львівщині. Загалом в рік на теренах України відбувається  близько 300 ігор та міроприємств  по страйкболу!

 

                                            Взірці деяких страйкбольних АЕГів.

 

1

 

 

 

                                         Фото із різних тематичних ігор по страйкболу на теренах України.

 

12

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                        Коротко про страйкбол та даний проект.

 

 

В процесі гри учасники імітують дії військових угруповань (наприклад, спецназу, армії різних країн, груп антитеррору тощо) і виконують поставлені сценарієм завдання. Завдання можуть бути різні - від пошуку на ворожій території ігрових предметів (документів, вибухівки, секретних таборів і т.д.), і до звільнення полонених та штурму будівель, або влаштування засад та патрулів по певній території.

 

Найбільшою перевагою страйкболу: є його максимальна наближеність до реальних військових дій. Ігрова «зброя» як із вигляду, так і на вагу й по відчуттям, як наголошувалось вище, нагадує реальну.

 

Крім того, на відміну від інших "військових" ігор, наприклад, пейнтболу, лазертагу,  страйкбольна «зброя» дозволяє вести прицільну стрільбу, і дозволяє уразити умовного ворога з першого пострілу. Відчуття реальності підсилюється і від спорядження, в яке одягнені гравці - це і камуфляжі різних країн, і розгрузки, і пістолети, і наколінники, і рації, і тактичні рукавиці та багато іншого.

 

 Крім того, гра проводиться на реальній місцевості - це може бути ліс, кар’єри, покинуті будівлі, шахти, гори  та інші. Все це разом дає неповторне відчуття участі у реальних бойових діях і гарантує отримання максимальної порції адреналіну, неповторних відчуттів і наближує до розуміння того як насправді важко нашим захісникам дається перемога над ворогами України.

 

                                           Деякі із ідей даного проекту.

 

За допомогою страйкболу можна проводити різноманітні спортивні змагання, для дітей шкільного віку і не лише для хлопчиків алей дівчат. Можна проводити цілі стрілецькі естафети та турніри, що дозволить дітям не лише відчути дух справжнього воїна, але і дух спортивних перемог та здобутих медалей чи кубків, дух змагань і солодкий смак перемог.  

 

            Також на базі цього проекту буде створено страйкбольний тир по стрільбі по аналогам Міжнародної Конфедерації практичної стрільби та Української Федерації спортивної стрільби! Відповідно із певними змінами, оскільки у вище названих організаціях тир та стрілецькі турніри відбуваються із справжньої вогнепальної зброї і лише для тих хто має на це дозвіл і відповідний вік. А цей проект дозволить навіть школярам спробувати себе у цьому страйкбольному тирі та на турнірах які проводяться для дорослих і за значні кошти, до яких школярам ще рости і рости. А так вони можуть спробувати свої сили у стрільбі вже і зараз, та розвивати свої спортивні навики!

                                                     Мета даного проекту.

 

За допомогою чітко розробленої програми та лише завдяки підтримці місцевої влади можна довести як до школярів так і до молоді, що не алкоголь та сигарети є сьогодні «яскравими» моментами життя!

 

            Школярам потрібно нагадати, що не  сидіння за комп’ютером та ігри у віртуальні розваги дають розвиток людині! Лише фізично підготовлені, та патріотично налаштовані, школярі та молоді люди є красою та опорою кожного міста, на будь-яких змаганнях, фестивалях, турнірах, олімпіадах тощо.  Цей проект дозволить виділити Володимир-Волинський із маси різних міст не лише районного значення, але й увійти на карту страйкбольних міст України, в яких переважають обласні центри такі як: Львів, Рівне, Кам’янець-Подільський, Черкаси, Вінниця, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, столиця держави Київ та інші великі міста.

 

            Створення такого страйкбольного центру дозволить вписати ще одну розвиваючу особистість спортивну та військово-патріотичну ланку у виховання молодих мешканців міста. Оскільки вже є, та функціонують у місті: боксерська секція, художня школа, школа танців, різноманітні рукодільні гуртки, секція карате, музична школа, футбольна секція та інші. Тому такий унікальний проект привнесе лише користь та виділить Володимир-Волинський серед інших міст не лише у Волинській області!

 

            Для міста в якому розташована військова частина А2331, а саме 51-ша ОМБр, і яка одна із перших вирушила на захист територіальної цілісності України на схід держави, мати проект військово-патріотичного виховання для дітей солдатів та офіцерів які несуть службу на захисті держави – це величезний плюс для усього міста та й району в цілому!

 

            Також доречно буде згадати і те, що місто славне своїми не лише прикордонними подвигами 1941-го року, але і сучасної історії України, справжня свобода якої кується у теперішній кривавий 2014 рік… Оскільки Володимир-Волинський це не лише прикордонне місто, але у ньому живуть ті хто охороняють державний кордон – прикордонники які несуть службу як у пункті пропуску Устилуг, на МПП Ягодин та на сході країни. А це і рядовий і офіцерський склад. Тобто при всіх складових – Володимир-Волинський це військове місто із як давніми традиціями так і сучасними!

 

Також слід відзначити і бойові подвиги і службу яку несли жителі міста та району у рядах Радянської армії на території Демократичної Республіки Афганістан у 1979-1989 роках. Що також доводить вище зазначені слова про бойові традиції мешканців Володимир-Волинського!

 Обновлен 28 фев 2017. Создан 09 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Яндекс.Метрика